Mucosolvan wyróżniony Rodzinną Marką Roku

Sanofi jest międzynarodową firmą farmaceutyczną specjalizującą się w badaniach, rozwoju, produkcji i sprzedaży leków innowacyjnych i generycznych, szczepionek, leków bez recepty (OTC), produktów w zakresie pielęgnacji zdrowia i urody (Consumer Healthcare). Jednym z preparatów Sanofi jest Mucosolvan- dostępny bez recepty lek mukolityczny  rozrzedzający wydzielinę w drogach oddechowych i ułatwiający jej usuwanie.
Mucosolvan_syrup_100ml_spo_spo_grandejpg

Mucosolvan® wspiera naturalny proces usuwania wydzieliny z dróg oddechowych.

Dodatkowo, producenci preparatu przedstawiają 6 wskazówek jak zapobiec infekcji i związanym z nią kaszlem mokrym
  1. Wzmacniaj swój układ odpornościowy poprzez zapewnienie organizmowi odpowiedniej ilości snu, zdrową dietę oraz unikanie alkoholu i palenia tytoniu.
  2. Unikaj przebywania w pomieszczeniach z bardzo suchym powietrzem. W razie potrzeby używaj nawilżacza powietrza, aby utrzymać właściwą wilgotność otoczenia.
  3. Unikaj kontaktów z osobami chorymi, ponieważ mogą one rozprzestrzeniać wirusy wywołujące infekcje i związany z nimi kaszel mokry
  4. Unikaj podawania dłoni osobom chorym. Niestety wiele osób wciąż kicha lub kaszle w dłonie, a nie w zgięcie łokcia, tym samym przenosząc wirusy na dłonie innych. Prowadzi to również do przenoszenia wirusów na wiele powierzchni w otoczeniu (klamki drzwi, wózki w supermarketach, itp.), co ułatwia wirusom rozprzestrzenianie się i infekowanie kolejnych osób.
  5. Zwracaj baczną uwagę na czystość swoich dłoni. Nie dotykaj oczu lub nosa palcami dzięki czemu zmniejszysz ryzyko zakażenia.
  6. W celu zapobiegania rozprzestrzenianiu wirusów powodujących infekcje dróg oddechowych jak najczęściej myj ręce wodą z mydłem.http://www.mucosolvan.pl/