Energylandia- miejsce jak żadne inne!

Nowe etapy rozwoju w Energylandii. Rekordowy Roller Coaster w 2020 roku!

Sezon 2018 dla Energylandii był bardzo owocny, czego najlepszym dowodem jest liczba gości sięgająca blisko półtora miliona. Był to także czas, w którym zaprezentowano flagowego, największego w Europie Mega Coastera HYPERION, a także powiększono wodną strefę Water Park o część Tropical Fun z 10 zjeżdżalniami. W tym miejscu warto dodać, że w tym sezonie Energylandia została nagrodzona trzema prestiżowymi nagrodami: 1 miejsce European Star Award 2018 dla Mega Coastera Hyperion w kategorii „Best New Coaster”, 1 miejsce Park World Excellence Award 2018 Europe dla Speed Water Coastera w kategorii „Water Ride of The Year” (pokonując tym samym atrakcje największych europejskich parków rozrywki), a także statuetką Parksmania Award 2018 dla Mega Coastera Hyperion w kategorii „European Top Attractions”.

foto1jpg

Park Rozrywki Energylandia w Zatorze zaplanował nowe etapy rozwoju na najbliższe lata. Zagospodarowany ma zostać teren mierzący 150 hektarów powierzchni. Wśród imponujących inwestycji zaliczyć należy kolejny, rekordowy Roller Coaster. Będzie nim największy na Świecie drewniany WOODEN ROLLER COASTER o wysokości sięgającej ponad 60 metrów. Po trasie sięgającej 1300 metrów poruszać się będą dwa pociągi. W każdym z nich znajdzie się miejsce dla 24 osób w 6 rzędach. Trasa wzbogacona będzie o 3 inwersje. Budowa drewnianego Roller Coastera wpisuje się w zaplanowany I ETAP rozwoju Energylandii. Producentem tej atrakcji będzie amerykańskie przedsiębiorstwo ROCKY MOUNTAIN CONSTRUCTION, specjalizujące się w projektowaniu i budowaniu drewnianych Roller Coasterów, dostarczając tego typu instalacje do największych parków rozrywki na całym świecie. Premiera Wooden Roller Coastera została zaplanowana na sezon 2020.

Drewniane Roller Coastery to duma wielu parków rozrywki na całym świecie, dlatego w przeciągu najbliższych lat planują inwestycję, która wyróżni ich w branży. Tak zwany Wooden Coaster powstanie w Zatorze i będzie największą tego typu konstrukcją na świecie.

Obecnie najwyższymi drewnianymi Roller Coasterami są T Express Everland, znajdujący się Korei Południowej oraz Wildfire w Szwecji.   

Kolejne etapy inwestycyjne Energylandii zakładają stworzenie nowych stref Parku. Dotychczas teren Energylandii budowały cztery strefy. Od początku funkcjonowania Parku – Bajkolandia dla dzieci, Familijna dla całych rodzin oraz Ekstremalna – dla głodnych wysokiej dawki adrenaliny, a także od 2016 nowa wodna strefa Water Park (1800 m2 powierzchni basenowych, dostępna podobnie jak wszystkie inne atrakcje w cenie biletu wstępu do Parku), rozbudowana w tym roku o część Tropical Fun z zjeżdżalniami wodnymi (tworząc tym samym jeden z największych odkrytych wodnych parków w Polsce).

https://energylandia.pl/