Gry serii Zu&Berry to rozrywka dla dzieci i rodziców!

Serii Zu&Berry, firmowanej przez sympatyczną alpakę Berry i surykatkę Zu, przyświeca głęboka wiara to, że zdobywanie wiedzy i odkrywanie świata jest wielką i piękną przygodą, a dzięki nauce, wyobraźni i budowaniu relacji każdy z nas może zmieniać świat na lepsze. Inspiracją są dla nas dzieci - najwdzięczniejsi odbiorcy, którzy chłoną wiedzę, zaskakują dojrzałymi spostrzeżeniami i kreatywnymi pomysłami. To z myślą o dzieciach w wieku 0-6 lat i ich rodzicach (opiekunach) powstała seria gier i kart kreatywnych, który uczy, bawi, rozwija i inspiruje.

Wszystkie produkty zostały wykonane z atestowanych surowców, bezpiecznych dla dzieci w podanym na opakowaniu wieku.

Zdjcia_Zuberry z logo RMRJPG

Seria Zu&Berry – skarbiec pomysłów na mądrą zabawę 

        Kto zgadnie, jaką metodą można jednocześnie uczyć, bawić i integrować grupę dzieci? Dwa słowa – gry planszowe! Ba, dzięki nim można nawet pomóc maluchom w radzeniu sobie z trudnymi emocjami takimi jak przegrana, zazdrość czy rozczarowanie. To wszystko może się udać, gdy wybierzemy dobrą grę, która oprócz walorów edukacyjnych, będzie też cieszyła maluchy kolorami, intrygującym lub żartobliwym tematem i wciągającą rozgrywką. Z pozoru proste, w praktyce nieco problematyczne. Gdzie bowiem szukać takich gier idealnie dopasowanych do dzieci w wieku przedszkolnym?

        Na sklepowych półkach mnóstwo jest tytułów powstałych z myślą o kilkulatkach, jednak najlepiej od razu zawęzić pole poszukiwań i skupić się na tych grach, które powstały przy udziale psychologów, znających potrzeby dzieci. Jedną z popularniejszych serii tego typu jest linia gier Zu&Berry, adresowana właśnie do dzieci od 0 do około 6 lat, rekomendowana przez specjalistów, kolorowa i wesoła. Tym, co wyróżnia ją na tle innych tego typu serii dla najmłodszych, jest różnorodność. To kopalnia pomysłów i inspiracji. Znajdziemy tu mnóstwo zabaw edukacyjnych, które świetnie sprawdzą się i w domu, i w grupie przedszkolnej. Przyjrzyjmy się temu dokładniej.

        W trudnej sztuce rozpoznawania uczuć pomogą karty Poznaję emocje. Bohaterowie pojawiający się na obrazkach doświadczają zarówno pozytywnych, jak i negatywnych uczuć. To doskonały materiał do rozmów z dziećmi.

        Do ćwiczenia koncentracji, pamięci i spostrzegawczości świetnie pasują Rycerze i rabusie. Zadaniem graczy jest odnalezienie konkretnych elementów na barwnych, pełnych detali planszach. Ilustracje z licznymi postaciami i artefaktami to popis fantazji i humoru.

Zdjcia_Zuberry z logo RMR2jpg

        Czyste, brudne to zabawa w przeciwieństwa. Dziecko zestawia karty w oparciu o zmysły: smaku (kwaśny–słodki), słuchu (głośno–cicho), wzroku (duży–mały) i dotyku (zimny–ciepły), a przy okazji ćwiczy myślenie przyczynowo-skutkowe.

        Jeśli chcemy pomóc maluchom w nauce rozpoznawania liter i cyfr, to warto sięgnąć po Poznaję literki oraz Poznaję cyferki. Oprócz estetycznie wykonanych kart z grafikami odpowiadającymi danej literze/cyfrze, tytuły te dają dziecku możliwość wielokrotnego pisania po wzorze danej litery lub cyfry za pomocą specjalnego, ścieralnego pisaka. Przy okazji mamy więc ćwiczenia usprawniające koordynację ręka-oko. Dzieci znające już alfabet mogą pobawić się w Układam słowa. Literaki młodziaki, a gdy opanują prostsze słowa, sięgnąć po Układam słowa. Literaki starszaki. Z kolei te dzieci, które doskonalą się w zakresie liczb 1-10, mogą pobawić się dominem Leśna włóczęga o całkiem sporych rozmiarach! Gra ma dwa warianty: przyrodniczy – dla młodszych – i matematyczny – dla starszych.

        Seria odpowiada również na potrzeby tych całkiem maleńkich: karty kontrastowe i obrazkowe Widzę kształty, Widzę kolory i Poznaję zwierzęta to doskonały wybór bezpiecznych pomocy wspierających rozwój dziecka już od pierwszych dni życia.

Zuberry_205x205mm_18_tematw_LMRJPG

        To tylko niektóre spośród gier z serii Zu&Berry. Więcej ciekawych tytułów i pomysłów na rozwijające zajęcia z dziećmi można znaleźć na stronie: https://www.zuberry.pl/nasze-gry/

trefl_logojpg Wydawca: Fabryka Kart Trefl-Kraków