Marka SsangYong Rodzinną Marką Roku 2018

SsangYong Motor Company jest trzecim największym producentem samochodowym w Korei Południowej – firma powstała w 1954 roku. SsangYong specjalizuje się w produkcji aut z segmentu SUV i Crossoverów. W ofercie znajdują się obecnie modele: Tivoli, XLV, Korando, Rexton i MUSSO.

SsangYong jako jedyna marka motoryzacyjna oferuje w Polsce specjalne warunki zakupu pojazdów dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny. 

Tivoli

SUV-a w segmencie B z samonośnym nadwoziem i o charakterystycznym miejskim i dynamicznym wyglądzie powstał w oparciu o filozofię rozwojową SsangYonga “Robust, Specialty, Premium”. W samochodzie zastosowano zupełnie nową płytę podłogową, nowe nadwozie i dwa nowe silniki, a dzięki europejskiej stylizacji, światowej klasy systemom bezpieczeństwa, przestronności wnętrza, wyposażeniu i opcjom ten nowy SUV konkuruje z sukcesem na światowych rynkach.  

tivolijpg

XLV

XLV, czyli wielofunkcyjny SUV oparty na platformie Tivoli, od którego jest jednak dłuższy a tym samym bardziej funkcjonalny dla rodziny, miał swoją międzynarodową premierę podczas Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Genewie w marcu 2016. 01-X18_CoverL  kopiajpg

KORANDO

Korandoto rasowy SUV zawieszony wyżej od Tivoli i napędzany obecnie jednym z dwóch silników 2,2-litrowym silnikiem wysokoprężnym lub 2,0-litrowym benzynowym. Do obu można wybrać 6-biegową ręczną skrzynię biegów lub skrzynię automatyczną firmy Aisin, zapewniającą płynną zmianę biegów i wysoki komfort jazdy.

Gotowy na aktywne wyprawy za miasto jak i dynamiczną jazdę w mieście. 

17-18pImageLjpg

REXTON G4

Duży SUV - dla jak najlepszego bezpieczeństwa oraz w celu zapewnienia doskonałych właściwości jezdnych zastosowano system FR (silnik z przodu, napęd na tylną oś) wraz ze światowej klasy nadwoziem opartym na ramie typu Quad-Frame, opracowanej razem z potentatem stalowym POSCO. Napęd 4x4 jest opcjonalny. 

Nowy REXTON G4 napędza silnik diesla o pojemności 2.197 cm3 i mocy 181KM współpracujący z manualną przekładnią 6-cio biegową lub automatem 7-mio stopniowym. Maksymalna masa całkowita przyczepy z hamulcem wynosi nawet 3000kg. 

W zakresie bezpieczeństwa REXTON G4 oferuje: 9 poduszek powietrznych - 2 przednie, 2 boczne (przód), 2 kurtyny boczne, 2 boczne (tył), 1 kolanowa kierowcy, oraz wiele systemów elektronicznych wspomagających.

 rextonjpg

MUSSO

Pick-up MUSSO jest zbudowany na bazie wprowadzonego wczesniej modelu Rexton. Oparty jest na ramie i oferuje napęd 4x4 z reduktorem co czyni go prawdziwie terenowym pojazdem oraz zapewnia doskonałe bezpieczeństwo. 

Nowy MUSSO jest napędzany produkowanym przez SsangYong silnikiem diesla o pojemności 2.2 litra mocy 181KM oraz momencie obrotowym 400Nm. Samochód dostępny jest z 6-cio biegową przekładnią manualną lub 6-biegową skrzynią automatyczną. 

MUSSO jest zadziwiająco bogato wyposażony w porównaniu do konkurencji w segmencie pick-up. Oferuje bardzo dużo miejsca nad głową i na nogi w drugim rzędzie siedzeń. W wyposażeniu możemy otrzymać system multimedialny z ekranem HD 9.2 cala, Apple CarPlay, Android Auto i systemem Bluetooth.  

mussojpg

https://www.ssangyong.pl/