Mucosolvan- szybka ulga w kaszlu malucha!

Produkty lecznicze z rodziny Mucosolvan to leki mukolityczne, dostępne bez recepty. Dzięki substancji czynnej, jaką jest ambroksol, wspomagają naturalny odruch oczyszczania dróg oddechowych:
- rozrzedzają zalegającą wydzielinę,
- chronią przed jej ponownym zaleganiem,
- łagodzą ból i podrażnienie gardła2 (dotyczy syropów).

Leki z rodziny Mucosolvan nie zawierają cukru, ani alkoholu. Dostępne są w postaci syropów odpowiednich dla dorosłych i dzieci już powyżej 1. roku życia (Mucosolvan, Mucosolvan Mini). Dla osób dorosłych Mucosolvan oferuje wygodną formę tabletek, jak również kapsułek o przedłużonym uwalnianiu Mucosolvan Max, dawkowanych tylko 1 raz na dobę.

syropjpg

Syrop Mucosolvan to szybka ulga w kaszlu1.

Dzięki substancji czynnej, jaką jest ambroksol, wspomaga naturalny odruch oczyszczania dróg oddechowych z zalegającej wydzieliny:

rozrzedza zalegającą wydzielinę

chroni przed jej ponownym zaleganiem

łagodzi ból i podrażnienie gardła.

Ponadto Mucosolvan wspomaga działanie antybiotyków (amoksycylina, cefuroksym, erytromycyna), które mogą być włączone do leczenia. Syrop Mucosolvan przeznaczony jest dla dorosłych i dzieci już powyżej 1. roku życia. Nie zawiera cukru, ani alkoholu. Posiada przyjemny truskawkowo-waniliowy smak. Dostępny w wariantach 100 ml oraz w rodzinnym opakowaniu 200 ml.

Mucosolvan, 30 mg/5 ml, syrop; 5 ml syropu zawiera 30 mg ambroksolu chlorowodorku. Wskazania do stosowania: Ostre i przewlekłe choroby płuc i oskrzeli przebiegające z zaburzeniem wydzielania śluzu oraz utrudnieniem jego transportu. Przeciwwskazania: nadwrażliwość na ambroksolu chlorowodorek lub na którąkolwiek substancję pomocniczą.

ChPL 05/2017. Podmiot odpowiedzialny: Sanofi-Aventis Sp. z o.o.

syrop2jpg

Mucosolvan MINI to syrop dla dzieci już powyżej 1. roku życia. Dzięki substancji czynnej, jaką jest ambroksol, wspomaga naturalny odruch oczyszczania dróg oddechowych z zalegającej wydzieliny i przynosi szybką ulgę w kaszlu:
- rozrzedza zalegającą wydzielinę i chroni przed jej ponownym zaleganiem
- ułatwia odkrztuszanie
- łagodzi ból i podrażnienie gardła.

Syrop Mucosolvan Mini nie zawiera cukru ani alkoholu.
Wyjątkowy smak owoców leśnych oraz odpowiednia dawka syropu sprawią, że łatwo przekonasz malucha, aby przyjął lek.

Mucosolvan MINI, 15 mg/5 ml, syrop; 5 ml syropu zawiera 15 mg ambroksolu chlorowodorku (Ambroxoli hydrochloridum). Wskazania do stosowania: Ostre i przewlekłe choroby płuc i oskrzeli przebiegające z zaburzeniem wydzielania śluzu oraz utrudnieniem jego transportu.  Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na ambroksolu chlorowodorek lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. ChPL 05/2017. Podmiot odpowiedzialny: Sanofi-Aventis Sp. z o.o.
tabletkijpg

Mucosolvan Max to lek na kaszel w innowacyjnej formie kapsułek o przedłużonym uwalnianiu. Zawiera maksymalną dawkę substancji czynnej (ambroksolu), która wspomaga oczyszczanie dróg oddechowych z zalegającej wydzieliny:

- rozrzedza zalegającą wydzielinę

- chroni przed jej ponownym zaleganiem

- wystarczy 1 kapsułka dziennie.

Mucosolvan Max to wygoda stosowania oraz szybka ulga w kaszlu także dla osób cierpiących na przewlekłe choroby płuc.

Dostępny w opakowaniu 10 oraz 20 kapsułek.

Mucosolvan® MAX 75 mg, kapsułki o przedłużonym uwalnianiu, twarde. Jedna kapsułka o przedłużonym uwalnianiu zawiera 75 mg ambroksolu chlorowodorku (Ambroxoli hydrochloridum). Wskazania do stosowania: Ostre i przewlekłe choroby płuc i oskrzeli przebiegające z zaburzeniem wydzielania śluzu oraz utrudnieniem jego transportu. Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na substancję czynną (ambroksolu chlorowodorek) lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. ChPL 05/2017. Podmiot odpowiedzialny: Sanofi-Aventis Sp. z o.o.

mucosolvan_tabl_092018_Fpng

Dla osób dorosłych, które nie chcą tracić czasu na kaszel, powstał Mucosolvan w wygodnej formie łatwych do połknięcia tabletek. Ambroksol zawarty w tabletkach Mucosolvan:

- rozrzedza wydzielinę

- ułatwia odkrztuszanie
- chroni drogi oddechowe przed ponownym zaleganiem wydzieliny.

Ponadto Mucosolvan tabletki wspomaga działanie antybiotyków (amoksycylina, cefuroksym, erytromycyna), które mogą być włączone do leczenia. Tabletki można przyjmować w trakcie posiłku lub bez posiłku. Dostępne w opakowaniu 20 tabletek.

Mucosolvan, 30 mg, tabletki. Jedna tabletka zawiera 30 mg ambroksolu chlorowodorku (Ambroxoli hydrochloridum).Substancja pomocnicza o znanym działaniu: jedna tabletka zawiera 171 mg laktozy. Wskazania do stosowania: Ostre i przewlekłe choroby płuc i oskrzeli przebiegające z zaburzeniem wydzielania śluzu oraz utrudnieniem jego transportu. Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na ambroksolu chlorowodorek lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Dziedziczna, rzadko występująca nietolerancja którejkolwiek z substancji pomocniczych. ChPL 05/2017. Podmiot odpowiedzialny: Sanofi-Aventis Sp. z o.o.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Mucosolvan to szybka ulga w kaszlu1

Produkty lecznicze z rodziny Mucosolvan to leki mukolityczne, dostępne bez recepty. Dzięki substancji czynnej, jaką jest ambroksol, wspomagają naturalny odruch oczyszczania dróg oddechowych: 

-rozrzedzają zalegającą wydzielinę,

chronią przed jej ponownym zaleganiem,

łagodzą ból i podrażnienie gardła(dotyczy syropów).

Leki z rodziny Mucosolvan nie zawierają cukru, ani alkoholu. Dostępne są w postaci syropów odpowiednich dla dorosłych i dzieci już powyżej 1. roku życia (Mucosolvan, Mucosolvan Mini). Dla osób dorosłych Mucosolvan oferuje wygodną formę tabletek, jak również kapsułek o przedłużonym uwalnianiu Mucosolvan Max, dawkowanych tylko 1 raz na dobę.

SAPL.MUCO.18.10.1680a

www.mucosolvan.pl/

Opracowano na podstawie: 
1. Germouty J., Jirou-Najou J.L. 4th Cong of the European Society of Pneumology (SEP) New Aspects in the reatment of Pulmonology and Upper Airways Diseases, Milan & Stresa 23-28 Sep 1985. Respiration 51 (Suppl 1), 37-41 (1987). Ambroksol zmniejsza nasilenie kaszlu już w 3. dobie leczenia.
2. ChPL Mucosolvan®, 30 mg/5 ml, syrop, zatw. 05.2017. W badaniach klinicznych u pacjentów z bólem gardła wykazano znaczące zmniejszenie bólu oraz zaczerwienienia gardła. Wytwarzanie surfaktantu płucnego poprawia czynność rzęsek nabłonka układu oddechowego.